Přeskočit na hlavní navigaci
Adventní slavnosti

07.11.2014

 Vezměte své blízké a přijďte s námi oslavit příchod adventu na zámek do Nelahozevsi.

O víkendu 29. a 30. listopadu, zde proběhne již 9. ročník tradičních Adventních slavností. 

 
Tato dvoudenní akce, která je pravidelně zařazována na čestné místo v Lobkowiczkém kalendáři, je určena návštěvníkům všech věkových kategorií.
Nejmladší z nich se mohou opět těšit na kejklíře Pupu, Sváťovo či Štěpánčino divadélko a oblíbené řemeslné dílny – výrobu ručního papíru, vánočních ozdob a svíček, malování na dřevo i keramiku, pletení z pedigu, navlékání korálků, vyfukování skleněných kuliček, a další. 

Pro děti i dospělé jsou připraveny koncerty souboru Špalíček, vystoupení žáků ZUŠ Velvary, souboru Klenota a dětského souboru Slavíček v Rytířském sále.

Své umění Vám představí více než 80 řemeslníků. Pro svůj nákup si tedy budete moci vybrat ze stovek tradičních rukodělných výrobků, mezi nimiž nebudou chybět dřevěné a textilní hračky, šperky, originální oděvy a módní doplňky, vánoční ozdoby, adventní věnce, jmelí, keramika, čaje a medovina.

Rozhodně si nenechte ujít prohlídku zámecké expozice, která nese název Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů. S poklady rodinných sbírek Vás seznámí průvodci v dobových kostýmech.

Naše doporučení: Po prohlídce se přijďte zahřát do čajovny v zámeckých salóncích!

Občerstvení bude převážně zajištěno zámeckým cateringem, a tak si jako každý rok budete moci pochutnat např. na oblíbeném guláši a borůvkovém koláči. Těšit se můžete jak na lobkowiczké pivo, tak i na prodej a ochutnávky vín z Lobkwiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem.

Novinka: v letošním roce se můžete těšit na řemeslné stánky i v prostoru před zámkem, kde také především na děti čekají jesličky s živými zvířátky a schránka na vánoční přání (ta nejkrásnější budou odměněna).

Nedaleko zámku se nachází rodný
dům Antonína Dvořáka, v němž je dnes muzeum věnované životu a dílu tohoto významného hudebního skladatele. 

Zajímavost: Slovo „advent“ je odvozeno od latinského „adventus“, což znamená příchod. Doufáme tedy, že i vy si v předvánočním shonu najdete čas a přijdete si na Adventní slavnosti vychutnat tu pravou sváteční atmosféru.

VSTUPNÉ:
dospělí: 110,-
děti/studenti/důchodci: 60,-
děti do 6 let: zdarma

DOBA KONÁNÍ AKCE: 9:00 – 17:00

DOPROVODNÝ PROGRAM: doporučujeme rezervovat předem na tel.  315 709 111, 315 709 154 nebo v den akce po příchodu na zámek (v prostorách zámecké pokladny). Kapacity prostor na jednotlivé aktivity jsou omezené!

Pokud chcete absolvovat prohlídku zámku, divadlo či koncert, je NUTNÉ se s platnou vstupenkou dostavit na zámeckou pokladnu a nechat si do vstupenky zapsat potřebné údaje!!!

Podrobný program naleznete ZDEHlavní navigace: